jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

What kind of tests are used to analyze data for experimental treatments?
pls help im desperate
6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost
Why do some people feel the wall for Peace in Paris is unsightly?
Leigh have a piece of rope that is 6 2/3 feet long. How do you write 6 2/3 as a fraction greater than 1?
Can you help me with this question please
Which moral or theme is represented by the myth and in the image of Pandora by John William Waterhouse?
Which of these data sets is symmetrical? A. 1, 6, 11, 11, 16, 16, 16, 21, 21, 26, 31 B. 1, 1, 11, 11, 16, 16, 16, 21, 21, 26, 31 C. 1, 6, 11, 16, 16, 16, 21, 21
What two groups of people did Richelieu restrict in order to increase the power of the monarchy? nobles, Huguenots nobles, military Huguenots, military
Help me on these 2 please!!