vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

for what reason did john stuart mill believe the government should get involved in the economy?
Do you feel that products containing organic solvents should be more tightly regulated and controlled than they are now ? Why or why not?
what is the science behind boncynes
Through (-20,4) and perpendicular to y=x+5
who was the spanish conqueror that overthrew the inca empire?
plzs help wnd how do u give brainleist im new
14\4139 what is the answer
Plz help! Due tonight! What are the 7 functions of illustrations?
what country is associated with aztec,oec,and maya
What is 2 + 2= Sorry