khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about the use of nuclear energy is true?
im spamming but i need help
Regeneration is a mechanism for?
Ill put you as brainliest
If an atom has an electron configuration of 2.8.2, what will it be most likely to bond with? A. One fluorine atom B. One arsenic atom C. None of these D. Tw
its okay if you dont know it, i just need help
In humans, what is the genotype of a normal male zygote?
Choose the sentence that best replaces sentence 5. A. Later, Harris will have to walk the length of the bridge 195 times. B. Finally, Harris will have to wa
Juan’s game board is a square with sides that are 50 cm long. The area of the large circle is about 1,963.5 square cm. What is the geometric probability that Ju
Which factors caused civil unrest in the 1960's? Choose all answers that are correct. Black citizens were still fighting against discrimination. Americans did n