reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

URGENT!! The quotient of the rational expressions
Solve this problem. Reduce to lowest terms. John worked in his garden for 4 3/4hours on Saturday and 2 1/2 hours on Sunday. How many hours did he work in all? 6
Among the greatest failures of the process of collectivization in China was Group of answer choices trying to convert desert and undesireable land into arable
How does the vessel diameter of the afferent arteriole change in order to decrease glomerular hydrostatic pressure (GHP) and restore the glomerular filtration r
10. A manufacturer knows from experience that the resistance of resistors she produces is normal with mean µ = 150Ω and the standard deviation σ = 5Ω. What perc
Quick!!! Urgent!!!!!!!!!
what's the maximum shear on a 3.0 m beam carrying 10 kN/m?
Which sequence of transformations proves that shape I is similar to shape II?
President Cooper is a strong advocate of free higher education for all. In an attempt to gain favor from the masses for his legislative agenda, he has been appe
My initial deposit is $100. Every year my account total increases by 5% What is the total percent increase after 5 years?