Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

which sentence contains a mixed compound subject? A) All of the toys were scattered across the floor. B) Leticia and her cousins spent the day at the lake. C) A
The sum of two numbers is 21. The first number is 2/5 of the second number. What are the numbers?
which statement best describes Aztec civilization at the time of the encounter
The spontaneous decay of an atom is called (1) ionization (3) combustion (2) crystallization (4) transmutation
Which indicator is blue in a solution that has a pH of 5.6? (1) bromcresol green (3) methyl orange (2) bromthymol blue (4) thymol blue
The wave-mechanical model of the atom is required to explain the (1) mass number and atomic number of an atom (2) organization of atoms in a crystal (3) radioac
the thirteenth amendment to the U.S. constitution affected the lives of millions of African Americans by
What is a bibliography??
How do you find the are of the circle and the square
SELECT ALL THAT APPLY at STP conditions, 0.25 moles of CO2(g), H2(g), NH3(g) 1. Will contain the same number of molecules 2. Will contain the same number of at