hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

rabbits have large ears. infer how this adaptation helps the rabbit meet its needs
How did Anne Hutchinson's thoughts and feelings on religion relate to the idea of separation of church and state A.) she thought that only religious people sho
Luke can read 4 pages in 1 minute. Write the ordered pair for Luke reading 0,1,2 and 3 minutes
What is the greatest possible whole number remainder if you divide any number by 23?
What is a bodegon what is its significance?
(1) To James, good form came above all else. (2) Therefore, on being introduced to Lady Weathers, he bowed, took her hand, and kissed it lightly. (3) Then, gla
Animal Behavior Role on Successful Reproduction of Plants
Which of the following uses a nonrenewable energy resource to generate energy? A. nuclear power plant B. wind farm C. fireplace that burns wood D.
what is the closest relative to modern humans ?
How do you divide 7.24 by 7