courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

How old do you have to be to work at dunhams?
Police brutality is most likely to occur in what type of police department?
Carefully read the following paragraph: "Learning takes place during all the child's activities and interactions. The classroom is organized to give children op
Calculate the Mass of water needed to make 20% solution from 50g of glucose ?
what was the population in Virginia in 1743? thank you
What transformation is represented by the rule (x,  y)→(−y,  x)
What might happen if a continent stops rifting apart?
You measure a piece of rope and find its length to be 13 m. Find the percent error of this measurement. Round to the nearest hundredth. A) 0.92% B) 0.38% C) 3.8
Nicholas is covering a triangular area with mulch. The base of the area is 22 ft, and the height is 10 ft. One bag of mulch covers 8 square feet. How many b
How were the Spitzer telescope pictures important