GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Two trains leave the station at the same time, one heading East and the other heading West. The westbound train is going 60mph. The eastbound train is going 80m
What rules does Jonas's father disobey
factor the question=x^2-14x+49
I need help with (-2)^5 + (-5)^2
give me a sentence that has the words prosper and profit
Brandon owns nearly 2 times as many CDs ads Ingrid. Brandon owns 56 CDs. Write an equation and use it to estimate the number n of CDs Ingrid owns.
What is the rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34
there are 12 small gift bags .Each bag ca
What is the value of 3 in 63.856
A carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes. Can you explain to me how to