HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

The decline in medieval trade was caused by
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
What is bigger fraction, 5/6 or 6/7
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
The discovery of gold in Transvaal contributed to the start of _____?the Anglo-Boer WarWorld War IIWorld War Ithe Peloponnesian War
Why did populations soar between 1800 and 1900?