brenberehdz767p09a8m
brenberehdz767p09a8m brenberehdz767p09a8m
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

help me out with this problem

help me out with this problem class=

Respuesta :

edreanna52
edreanna52 edreanna52
  • 01-12-2017
.60 cents
To solve that you have to divide the price of the 15 cookies and divide it by the quantity.
Answer Link

Otras preguntas

What value of c makes the statement true? -2x3(cx3 + x2) = -10x6 - 2x5
Julio: ¿Y hay _____________________ bonitas en la piscina?
if 36^12-m=6^2m what is the value of m??
Where in the food chain will you place a rabbit? 1.producers 2.primary consumers 4.secondary consumers 5.decomposers
1/2(2g-3)=-4(g+1) show work please do this ASAP
Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much? A) 24 bottles for $3 by 1.5¢ per bottle B) 2
Many young people use a shorthand or abbreviated language when communicating with their friends online or on their cells phones. Often, words and phrases are sh
What is the Hinduism sacred building, sacred text, it's festivals/ holidays, things that can happen when you die, and where is it practiced the most in the worl
What are three reasons art is created? Discuss each reason.
what were the national goals of the five great powers