reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

In the reversible reaction shown below, r moles of a react with s moles of b to produce t moles of c. which equation can be used to represent the equilibrium co
HELP FAST!!!! Solve the compound inequality, showing your work. Name the solution set and then draw the graph of the solution set. x-3≤-7 or x-3≥1
What is true about the energy involved in a chemical reaction? (3 points) The amount of energy is constant, but it is converted from one form to another. T
which department or agency conducts foreign policy and protects u s citizens in other countries?
Plane ABC and plane BCE ____ be the same plane. Question 4 options: cannot must may
PLEASE HELP ASAPPPPPP An advertiser rents a rectangular billboard that is 44 ft wide and 20 ft tall. The rent is $15 per square foot. For a billboard twice as t
What are some quotes in macbeth that show he is ambitious?
We had lunch: sandwiches, potato chips, and iced tea. Carolyn and her mother talked mostly about neighbors and the congregation at the Japanese Methodist Church
What role did John Marshall serve in the new government? A. Head of Congress B. President C. Chief Justice D. Vice president Answer is C.
punctuated equilibrium definition biology