SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

As a result of the pest infestation and natural disaster in the early 1900s, Georgia entered a major economic
How much heat is released when 47.50 g of CH4 (g) is burned in excess oxygen gas to produce carbon dioxide and water?
write a dramatic script for a scene between Creon and Apollo. This conversation would take place at the beginning of Oedipus the King, after Oedipus sends Creon
What’s the percent change 7,354 and 428,000
In humans, free earlobes (E) are dominant to attached earlobes (e) and the presence of freckles (F) is dominant to the absence of freckles (f). If an individual
PLEASE HELP 15 POINTS 63m - 42 =
Choose a well-known company that you know of, and describe its direct and indirect competitors. Describe at least 2 direct competitors and 2 indirect competitor
What role did the army play in the railroad strike
If a man weighs 198 pounds on earth, his mass on earth is 90 kilograms. If you can answer A & B
Which process is shown in the diagram below ? Metamorphosis Regulation Fertilization Respiration