blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

All magnets have permanent magnetic fields. True False
What binary number is the output of adding 1001011 and 100000?
what is the reciprocal of 3.5?
significance of Kansas Nebraska act?
use the graph of the function to evaluate f(2)
Nitrogen has an average atomic mass of 14.00674. it has two isotopes, n-14 and n-15, with atomic masses of 14.0031 amu and 15.001 amu, respectively. what is the
A person calls the stark residence and pretends to represent a credit card company. he asks mrs. stark to confirm her credit card number. this is an example of
Which of the following is true regarding the sequence graphed below? A.the sequence is arithmetic because the terms have a common difference. B.The sequence is
Please help me with this question
Using the picture below, once air mass A reaches location B, the weather conditions at location B will most likely become