ash355
ash355 ash355
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this problem. I don't understand

Please help me solve this problem I dont understand class=

Respuesta :

miguelbigao05
miguelbigao05 miguelbigao05
  • 01-10-2017
It means he had 3 hats but in a lineir fashion it goes up bu 4 every year
Answer Link

Otras preguntas

A 2-pound bag of potatoes costs $0.96. What is the price per ounce?
Do you know biology?
Convert 60 kg to mg using the method of dimensional analysis
Write an account about a scary experience that you have had.​
What is the length of AB? Select the best answer from the choices provided. A.3.5 B.3 C. 7 D.14
An adult blue whale can eat 4.0 x 107 krill in a day. At that rate, how many krill can an adult blue whale eat in 1.45 x 102 days?
help pls, i dont get this :(
A company makes cylindrical crackers that have a cylindrical hole in the middle. The diameter of the entire cracker is 16\text{ mm}16 mm16, start text, space, m
Please help me to solve these question. Thank you ​
How to best compare a person to gold