victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct answer NEED ANSWER ASAP​
A bicycle manufacturing company makes a particular type of bike. Each child bike requires 4 hours to build and 4 hours to test. Each adult bike requires 6 hours
Why have most European countries become members of the European Union?
QUESTION 70 at does this symbol stand for, and where are some likely places that will you find it​
Find the error(s). PLEASE HELP!!!!!
Read the excerpt from the poem "Queen of the Cats": It was All Hallows' Eve when the cats came singing, Walking upright, their high voices ringing With sorrowfu
Which of the following numbers is irrational? Select all that apply.
Do you agree or disagree with this following statement? Model trains fascinate everyone—both children and adults. Explain why you voted the way you did.
What is the percent of increase from 25 to 34?
A movie distributor found that the relationship between the amount it spends on advertisements for a particular movie and the amount of money the movie takes in