makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

4 × 10-5 cm in scientific notation
would you rather have lived in ancient egypt or ancient sumeria? why? brainly
the question was long so its in 2 pictures but please help me figure it out
Stefani slices a right rectangular pyramid with a plane and the cross-section is in the shape of a trapezoid. How does Stefani slice the pyramid? А parallel to
Which set of side lengths would notform a triangle?A.3 cm, 4 cm, 5 cmC.10 cm, 12 cm, 24 cmB.6 cm, 8 cm, 10 cmD.12 cm, 15 cm, 26 cm
Whats the correct solution
Find the solution set of the inequality 14-3x<-1
Handy Leather, Inc., produces three sizes of sports gloves: small, medium, and large. A glove pattern is first stenciled onto leather in the Pattern Department.
In devising a route to get water from a local lake to its central water storage tank, the city of Rocky Mount considered the various routes and capacities that
Calibrations on a recent version of an operating system showed that on the client side, there is a delay of at least 0.5 ms for a packet to get from an applicat