jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
A car travels 500 m in 20 seconds what is the speed
2. TRUE / FALSE: No states included lists of “citizens’ rights” in their first, early constitutions. [page 250]
Given h(x)=4x+2, find h(5)PLEASE HELP ME
When you multiply a three digit number by a two digit number what i the greatet number of digit the product can have
Write an equation of the line in point plice form, through the point (4,-1) and ha a lope a 6
What is the conflict at the heart of the hero's life as they know it and their eventual destiny? how do frodo baggins and katniss everdeen exemplify this stage
If matthew wa traveling into pace from earth, which of thee would he be able to reach firt
I it neceary to make all information public?what kind of information are not made public or do not fall under the right to information
In the korean war, the united states backed south korea and ______ backed north korea.
Evaluate the validity of the title "critical period" for the year of 1783-1812. Be ure to addre Wahington, Adam, Jefferon and Madion