joli2020
joli2020 joli2020
  • 03-08-2017
  • Mathematics
contestada

Please explain your answer

Please explain your answer class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz

Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560 michaelray560
  • 03-08-2017
The answer is C 
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link

Otras preguntas

- 18/6 irrational fraction, rational, or an integer?​
Which of the following can be astute? a) an inventor b) a magnet c) a commercial d) a lawn mower
Of <2 PLEASE HELP!‼️
-x^6/125-y^3/64 plsssssssssssssssssssssssssssss help me
If 258 cars pass through an intersection in six hours, how many cars pass through the intersection every two hours?
2) What is nutrition? Write two diseases caused by it. any
what's POR stands for in the medical field​
6. Why is the ending of the story ironic, or the opposite of what you would expect?
review the personal essay "ethnic hash" what does the text say about cultural identity
How did English emergence in Ghana