leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help my little sister with her math test please she gotta have it submitted by midnight tonight which is in like 2 hours. Here's the question below!!
essay about population education​
Write one hundred twenty-one and twenty-one thousandths in decimal notation.
Culinary Arts questions 4 1. Most people don’t often think about science and restaurants or the food industry as having anything to do with each other—but they
What is the distance between point A and point C?
A rectangle has the following vertices: A(-1.9), B(0,9). C(0-8), D(-1,-8). What is the perimeter of rectangle ABCD? 18 units 34 units 36 units 17 units
anyone know the point hack *-*​
which pronoun correctly replaces the underlined word in the sentence the student needed to wear a hat to shield himself from the sun​ (a hat is underlined)
What are different levels of constituencies, measured by closeness to representatives?
Pls help me , I ll give u the brainliest