Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a survey of 100 students it is shown that 40 students have season football tickets, 30 students have basketball season tickets, and 20 students have both foo
Which equation can be used to find 55 percent of 900?
10 good adjectives to Discribe a happy girl and old and kind man. (They are best friends.)
Why is Santiago suspicious of the old fortune teller
Who knows the Answer for all of these
In the video, what does the uk’s chief medical officer suggest for promoting the development of new antibiotics?
Which of the following is true about a well-written paragraph? a. it minimizes sentence lenght. b. it opens and closes with a topic sentence. c. it contains
4p>24 what is the answer to my question
i need help with this question!
this is 70 points I will report anyone who answers wrong just for points! I will be asking TWO questions Please answer correctly or I will report you :) questi