princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

why was the st valentine's day massacre important? And why are students studying this case?
Enzymes and antibodies are examples of (4 points)
6. Machiavelli believes that a prince will have some bad and even some evil qualities How does the prince balance the bad and evil qualities? 7. Is it better f
Click and drag like terms onto each other to simplify fully -2x+1+7x-3y
LAB: Formatted output: Hello World! Write a program that outputs "Hello World!" For ALL labs, end with newline (unless otherwise stated) LAB ACTIVITY 1.15.1: LA
What is the percentage of the shaded area
In the year 2055, a rocket was launched from a research laboratory on Mars. Mars has essentially no atmosphere. The test rocket had an initial acceleration of 8
Metaphorically, why do you think Cassius is the only conspirator with his hood down?
how do i write b + 3 = b^2 in verbal expression
Which factor can potentially increase a teenager's alcohol abuse? Inability to sleep Desire to be different Wish for peer approval Hope to be more dependent