mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

An aircraft has a liftoff speed of 33 m/s. what minimum constant acceleration does this require if the aircraft is to be airborne after a take-off run of 240m?
Explain how you would use a number line to find 6+(-8)
How did the formation of alliances affect the outbreak of war?
Find the original cost of a rocker selling for $159.95 at 20% off.
Write y= 3/4x + 1/2 in standard form. Thanks in advance. Also, could you please briefly explain how you did it, because these questions confuse me. Thank you. A
Containment was a policy in which the U.S. tried to do what?
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
Who were the British allies and how did they help them to win so many battles in the American Revolutionary
Who were the British allies and how did they help them to win so many battles in the American Revolutionary
What is a scale on a map?