barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Solve 5 + g > 62. g > 67 g > 57 g < 57 g > 310
according to the picture, which of the following is true?A. I- B. Hahahaha OMG It's mega mind!!C. What is wrong with the worldD. I love this, plz make moreE. Al
What is a cartographer? Book publisher Mapmaker Ship captain Explorer
what is the answer please im in a hery
Athena is the goddess of? A. Love and beauty B. Marriage and family C. Craftsman, wisdom, and war D. Grain and harvest
who else in summer school rn? lol brainly is the only reason im passing
which of the following is not a true statement? a. a work of art can be originally created to document an event but later become a piece that commemorates the
What’s the area of this shape
Which racial/ethnic group had the highest level of participation in 2016
Given the equation representing a chemical reaction at equilibrium in a sealed, rigid container:when the concentration of h2(g) is increased by adding more hydr