Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Antibiotics can be used to treat _____.
Explain and evaluate william paley's version of the design argument. does the argument provide a rational basis for belief in some sort of creative intelligence
please help me answer this question
Simplify (√3)(5√3) A 3 1/10 B 3 3/5 C 3 9/10 D 3 7/10
The ________ revolution was a plant-breeding program in the mid 1900s that dramatically increased crop yields and led the way for mechanized large-scale agricul
Va-20 when towed by a powerboat, waterskiing and other tow-sports must only take place during what hours in virginia?
PLEASE HELP ME PLEASE PLEASE Which sentence is correct? J'aime boire de l'eau. Nous mangeons souvent de le pain. Mon ami boit un verre de l'eau. Fill in the bl
Which statements are true about additional information for proving triangles are congruent? Check All That Apply.
Identify the explicit function for the sequence in the table X Y 1 7 2 19 3 31 4 43 5 55 Choices: A. a(n)=7(n-1) B. a(n)=7+(n-1)•12 C. a(n)=12+(n-1)•7 D. a(n)=1
Graph y=x^2+1 is it a function Is it a function? How did you determine whether or not it was a function? Determine the range and domain