T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

The local newspaper has letters to the editor from 10 people. If this numbers equals 2% of all the newspaper’s readers, how many readers does the newspaper have
Describe a place you go for recreation or exercise.
what is your idea of hand tool?​
What is the slope of the line represented by the equation y = x - 3? O-3 o 3
Alex has 11 apples he needs 5 apples to make 1 pie if he has to make 5 pie how many more apples does he need
Need help with questions 1-4 pls
who won the great civil war?
Need help ASAP please!!!!! This is due today!!! This page is a free page that can include the writing of your choice. Be sure to fill the whole page. Must be sc
find the area of the figure below.​
help I have a test for algebra 1 tomorrow and I need help on the practice test (please explain) ​