cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What was the easiest and most reliable way to get food to troops fighting in Europe?
Which of the following is the best approximation?
What term refers to the location where the chromosomes line up in the middle of the cell?
HELP!!!!!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST
Why did the United States gain Texas?
What is the total surface area of this rectangle pyramid
PLEASE HELP!! NOW!! FAST!! Factor completely: 4x^3 - 2x^2 + 6x-3
HELP LOTS OF POINTS Describe the developments that helped the United States become the world’s most powerful economy in the twentieth century.
What are the purposes of a concluding statement? Check all that apply
How do I solve this problem?