H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

What change, if any, should be made in sentence 3? A. Change LAY to LIE B. Change LAY to LAID C. Change LAY to LAYING D. Make no change What change, if any, sho
Use the drop-down menu to complete each sentence. During the Cold War, many Eastern European countries were controlled by governments that were allied with the
5. How many real-number solutions does the equation have?9x^2 + 12x + 4 = 0a. One solutionb. Two solutionsC. No solutionsd. Infinitely many solutions​
Which of the following means of distributing the news is the least expensive? Newspaper Magazines Radio Television
How much sparkling water would you need to mix with 9 quarts of grape juice
‘’Goals: to be a registered nurse’’
y=4x-9 complete the missing value in the solution to the equqtion (3, )
I need to know number 5 just what it says thank you
Liberals believed that one of the top responsibilities of government was to protect the freedoms of its citizens, like freedom of speech and freedom of religion
Do not park or walk in a parking lot where you cannot be blank by others. surprised followed attacked seen