denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

What best describes the lytic and lysogenic cycles
What is recombination?
How many ways could the students Amy, Ben, and Lorenzo, come in 1st, 2nd, and 3rd place?
How many pounds of peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pounds of peanuts equally?
Your 2-year-old patient shows facial features, such as epicanthal folds, up-slanted palpebral fissures, single transverse palmar crease, and a low nasal bridge.
You (tú) would see. Vería. Verías. Veríamos. Verían.
the circumference of a circle is 37.68 what is the radius
BRAINLIESTTT ASAP! please answer
Katarina bought a package of 500 stickers. Each sheet in the package has 20 stickers. 25% of the stickers on each sheet are hearts. The remaining stickers a
A submarine was situated 800 feet below sea level. If it goes 450 feet up towards the surface, goes back down 100 feet and then goes up again 210 feet, what is