demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

A sphere has a radius of 4 in. Which equation finds the volume of the sphere? O V-r(4) O V=$(4) 0v-22 (6) OV= ()
Help please with 1. And 2. This is also for Monday morning. I will put the branliest for the first answer.
In 56 years, Kevin will be 9 times as old as he is right now. How old is he right now?
Some plzzzzz help i'm struggling 20 points for desent answer plzzzzz ty! The cost of ticket t to go to a concert with 3% sales tax can be represented by the
Find the point of intersection algebraically for the system of equations. Make sure to write your answer as an ordered pair. y = 5x + 4 y = 2x + 1 (x, y) = ( ,
Which of the following is one way that OSHA helps ensure safety in the workplace? O A. OSHA inspectors visit workplaces to make sure they comply with regulation
What is it? What is it?" he said. "I do not wish to leave the jungle, and I do not know what this is. Am I dying, Bagheera?" "No, Little Brother. Those are only
Does anyone know what the term to this would be?
where are americans from
ABC Bookstore rents a storage space that is 50 ft x 40 ft and 14 ft high. It is charged $2.50 per square foot. How much does ABC Bookstore spend on storage spac