HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

To avoid sounding too forward, you should avoid addressing the reader by name in a cover letter. true or false
Which fractions are greater than -5/16 ?
Bart ran 5000 meters from the cops and an average speed (velocity) of 6 meters/ second before he got caught. how long did he run?
How are atoms and molecules the same? How are they different?
In a series circuit with three bulbs, a. there are many paths for the current to take. b. the remaining two bulbs are not affected if one bulb burns out. c. all
Which of the following is NOT an advantage of shopping at home? a. You avoid crowded stores and parking lots. b. You can order at anytime of the day or night.
what is 5/8+1/4 in simplest form
Which strategy is LEAST helpful when organizing sequences of ideas in a project? (Points : 1) Keeping readers needs and limits in mind Repeatedly covering known
What is the safest way to invest money?
To create hydrogen and oxygen from water, you would need to perform which type of reaction? A. Synthesis B. Decomposition C. Single replacement D. Double rep