KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

The primary curves of the vertebral column are the
a polynomial of degree zero is constant term. true or false
What type of electronic monitoring involves an offender being contacted periodically by telephone or beeper to verify his or her whereabouts?
What ntfs permissions should you assign if the user should be able to create folders and files and open files to read data, but not delete files?
Glycogen belongs in the class of molecules known as
Define a simulation to represent correct answers on a true-or-false quiz. Use the simulation to find the probability of getting exactly 4 correct answers on a t
Because the Gulf Stream carries warm water up from the Gulf of Mexico, what effect does it have
A large bureaucratic organization is about to undertake a massive change in the way they do business. these changes will include redesigning processes
What is the significance of the vertical columns of the periodic table? what is the significance of the horizontal rows?
Which is an innovation of gymnosperms?- A.) Gymnosperms are the first seed plants. B.) Gymnosperms are the first flowering plants. C.) Gymnosperms are the first