Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Which features distinguish Elizabethan drama from earlier forms of theater? Check all apply. • performances in traveling wagons than in theaters • a new focus
What were three weaknesses of non European regions that allowed European powers to control or colonize them
Besides France, which two European countries helped the United States during the American Revolution? HELP! Please!
what is the product of -2 1/2 and -3 1/2
Given that m and n are parallel, and p is a transversal that is perpendicular to m, give an explanation for why it must also be perpendicular to n.
Which data table describes the Sun? A. Composition mostly frozen nitrogen Mass 258.9 × 1018 kg B. Composition mostly hydrogen and helium gas Mass 1.989 × 1030
A necessary feature of pattern is
PLEASE HELP ASAP!!!! Which belief did John Calvin advance with the idea of predestination? that God had already determined who was saved and who was not that Ch
which species is mostly likely a producer?
PLZZZZZZZZZ HELP ASAP THE FIRST ONW TO ANSWER WILL GET BRAINLYEST!!!!!!!! A car travels 63 mi on 3 gal of gas. How far can the car travel on 15 gal of gas? A.