nyashia123456 nyashia123456
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $9. How much would it cost you to buy 5 cans of nuts

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-02-2017
1 nut costs2.25 so 5*2.25=answer
Answer Link
beyondcrazz
beyondcrazz beyondcrazz
  • 15-02-2017
dived 9 /4 and you get 2.25 times 5 is 11.25
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPP PLEASE =) 1. Andrew is twice as old as Nicole if n represents Nicole age which represents Andrew age A. 3 + n B. 2 + n C. 3n D. 2n
x to the 1 half power divided by x to the 2 sevenths power.
Which of these values represents the longest period of time? A. 60 hours B. 60,000 milliseconds C. 6,000 minutes D. 6 days
which city in the United States started as a Spanish mission....a. Santa Fe B. Miami C .Phoenix or d. Houston
(5-7i)(2+4i) A. 10+34i B. 10-22i C. -18+6i D. 38+6i
Which words from "A Day for Wandering" best indicate that the speaker is happy to be outside? A)harmonic, confidant, and content B)brawl, bruit, and iron C)ring
Cuales son las etapas poéticas que hubieron en durante la vida de Jorge Guillén?
Do stripper in the southern hemisphere spine in the opposite direction then strippers in the northern hemisphere?
Which excerpt from The War of the Worlds uses a sensory detail for aesthetic impact? -"Henderson stood up with his spade in his hand." -"Ogilvy told him all tha
In Uncle Tom’s Cabin, what changes Ophelia’s opinion of African Americans?