safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

What is the main function of the male reproductive system? A. to produce eggs B. to produce sperm C. to regulate development D. to protect the developing baby
Help ASAP! Can someone explain how?
How do you think the autonomic nervous system works with other body systems?
This excerpt revolves around a
. What is one method for identifying supporting details? Identify the sentences that have a question mark. Ask yourself who, what, where, when, why, and how. Id
A study was done on several dogs that recently had litters of puppies. The results are shown below. 35 dogs were studied in the experiment. 10 had more than two
i cant seem to get the answer right :(
pls answer my quetion i will give brainlist answer​
which of the following were weaknesses of the articles of confederation A. it lacked the power to levy taxes B. it lacked power to requests commerce C. it l
How will you conquer your to-do list and stay stress-free