soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

10. Where are intermediate igneous rocks (andesite and diorite) most commonly found? a. mid-ocean ridges b. subduction zones c. transform faults
The Sumerians were highly civilized and were the first to develop a water canal system. True False
Comparing with Absolute Value
What happens when ice melts, according to the kinetic theory? The water molecules decrease their speed. The water molecules do not change speed. The water molec
1. Which expression is equivalent to 2(3x + 4)(x - 1)(x - 3)?
what is the answer to 13u − 11u = 10
Even though earth has ____ mass than the sun, the moon orbits earth because it much nearer to it.
Solve the equation by using quadratic formula X^2+8x=5
Ideas found in the Declaration of Independence were influenced by the
What gas is necessary for combustion to take place