ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)