mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What is the kinetic energy of an object with a mass of 50kg and is and it is traveling at a rate of 60m/s.
I need help with this problem. It's urgent
A curb is 4 inches high. The ramp from the sidewalk yo the street follows the same guidelines as other Ramos (no more than 4.8 degrees, so a 1:12 ratio of verti
I need help. This is hard for me. Please help
help please Find the circumference of the object.
Qué otra palabra invariable que expresa circunstancias y modifica al verbo, al adjetivo o a otro adverbio conoces? Nómbra e indica sus tipos o clases. Pon un ej
Find the midpoint of the segment below. Pls help, kind soul!​
What is El Niño? Identify at least two ways in which El Niño changes the weather of a region
A hiker is told to carry 2 cups of water for every 10 minutes spent walking. The hiker plans to hike for 60 minutes. How many cups of water should the hiker car
How many Oxygen elements are in a carboxylic acid