ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

What’s a good hook for revenge?
A plant biologist is asked to develop strawberry plants with larger, sweeter berries. Through selective breeding , the biologist successfully produces the new s
help me please! solve for x.
What is the climate of the Tibetan Plateau?
Which best describes Henry clay American system
Which statement is true? O A strong association implies a positive correlation. O A positive correlation implies a strong association. O A positive correlation
A student is writing a research report on the effects of technology on society. What is the best research question for the student to use?
x-y=1 ,x+z=-4, ,y-z=1​
(ii) A peacock is sitting on the tree and observes its prey onthe ground. It makes an angle of depression of 22° tocatch the prey. The speed of the peacock was
Why do you subtract 72 from 250 to find X?