jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

Is there DNA in our food? How do you know?
Stan works on an assembly line. What effective and appropriate approach would he be wise to use when coping with minor frustrations like hang-ups on a conveyor
Solve proportions 13/25 = p/100
what is 15.70796327 rounded to 1 decimal point?
A cross-country automobile rally is 1,025 kilometers long. At a stopping place the letter had traveled 867 kilometers. How far away was finish line
what are the effects of global warming
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
What constitutional principle did the supreme court establish in the McCulloch case
What two numbers has a lcm of 50