tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

what is a conflict resolution?
Mr. Kvidahl at Indiana State explained that students at his school are mostly trendsetters. Based on Sodexho’s research, he worked with Sodexho to develop a ___
Simona's music book includes 50 piano tunes, of which 7 are by Bach, and 18 are by Mozart. If Simona chooses a tune at random, what is the probability that it
how did mining in the west help lead to the construction of railroads?
Math help plssssssss (1)
Please help me QUICK ASAP!!!!!!!!
Anyone taking biology staar: I made a very thorough quiz game if you'd like to study
The _______ is multimodal in nature, responding to temperature, touch, smell, and taste, and is critical for assigning affective value to stimuli. thalamus pref
A weather report states that relative humidity is 40%. What does this value mean?
which government agency oversees business activities to ensure the companies do not break laws related to pollution?