kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

How is Gatsby different from his guests?
What is the initial value of the function represented by this graph A. 0B. 1C. 2D. 5​
Kelsey buys several pairs of uniform pants for $17.95 each, and a sweater for $24. Jeana shops at a different store and buys several pairs of uniform pants for
Pleaseee help me to solve this
How did francesco redi disprove spontaneous generation?.
what is the set of value used for the independent variable?
The government has set a price floor on bread. Manufacturers cannot sell loaves for less than $5.00, which is a dollar above the market price. What will most li
Based on his speech, what conclusion can be made about the views of american imperialists in 1900?.
What is the slope of the line in this graph? A) -5/3 B) -3/5 C) 3/5 D) 5/3
Least to greatest foot yard inch meter centimeter and mile