flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

Write a number in the blank that will make the number sentence true 3x blank greater than or equal to one or less than
England's medieval period begins with the A. invasion of the Anglo-Saxons. B. seeds of trilingual English. C. introduction of chivalry. D. invasion of the Norma
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. Why was Kelly laughing? B. Has your parents already written to the manager? C. Where is th
Danielle and Amber were excited. Neither of them had ever traveled overseas before, and this was their first trip without their families. Danielle couldn’t beli
3x-4y=-31 x+y=6 how do you solve this equation out I'm so confused please help
Resistance of a conductor is directly proportional to length. True or False
the disastrous effects of ww1 and the great depression led
Among instances of corporate malfeasance in the early twenty-first century, the _______ scandal was the most shocking and economically damaging for employees an
How did the Atlantic slave trade lead to the stagnation of Africa's culture and economy?
Mer.johnson was pain $190 for a job that required 40 hours of work. At this rate, how much should he be paid for a job requiring 60 hours of work ?