alexblack3t
alexblack3t
03-05-2022
Mathematics
contestada
I need help please!!!!!!
Respuesta :
ahopper13
ahopper13
03-05-2022
B because you’re buying 3 tacos, so 3x, and if you add up the price of 2 cheese, 2 lettuce, and 1 sour cream you get 1.25 so it’s 3x+1.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
In his book The Prince, _____ wrote a guide to rulers on how to gain and keep power. a. Niccolò Machiavelli b. Isaac Newton c. Leonardo da Vinci d. Nicolaus
If the weather forecaster tells you that the pressure is falling, what is the air density doing? uncertain increasing decreasing remaining constant
At a back to school sale, backpacks are marked down 15%. If the original price was $34, what is the sale price?
What is the estimate difference 422-284
why was it important for mendel to study such a large sample of pea plants to determine the probability of inheritance?
True rhyme refers to words that are spelled alike but pronounced differently. a. True b. False
An example of laissez-faire, is the government deciding what to produce and how to produce it. Please select the best answer from the choices provided T F
I developed a method of teaching that guides the student toward understanding a new idea through questions. Who am I?
With the help of technology, students will benefit greatly from studying by themselves at home. Do you agree or disagree with the following idea? Why?
43.8,36.7____, 22.5,... find the missing number in the sequence