gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a severe convective weather event that can occur when a warm, moist air mass meets a cold air mass? a. blizzard b. tornado c. dust
why is it helpful to write a number as a product of primes?
write an expression for the calculation divide 15 into thirds and subtract from 14 divided into half
Which of the following statements is NOT a pun? a. I work as a baker because I need dough. b. She shines like a brilliant star. c. Seven days without exercise m
750 is divisible by which of these numbers? a. 2 3 4 5 and 9 b.2 3 4 5 6 and 10 c. 2 3 4 6 and 9 d. 2 3 4 5 6 9 and 10
pauletta detweiler is paid a salary or $325 a week plus 2 3/4 % commission on weekly sales over $6,500. her sales last week totaled $17,400. what were her total
__________ are best for exhaustive searching for particular data like names, terms, and text. a. Search engines b. Databases c. Directories X d. Online reso
"All integers are rational numbers" True or False
"All integers are rational numbers" True or False
Which sentence contains a prepositional phrase? A. Running all the way, he got there early. B. With the proper help, they'll complete the project early. (C. The