kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

If your seeking nutritional advice what credentials would you look for
In the Gregorian calendar, every year which is divisible by $4$ is a leap year, except for years which are divisible by $100$; those years are only leap years i
A circle has a radius of 6 centimeters. What is the area of the sector formed by a central angle measuring 2.4 radians? Enter your answer, as a decimal, in th
Sully uses a battery and a coil of wire to create an electromagnet. Using the same materials, if he wants to increase the strength of his electromagnet, he must
I need 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 plz help
A researcher is going to Hawaii to study Japanese immigration to the United States. Which of the five themes of geography would the researcher most likely use
What was one reason why the equal rights amendment failed?
which statement is true about an angle?
Thomas has some leftover paint that he would like to sell. He mixes 4 3 8 gallons of blue paint with 6 1 8 gallons of white paint. Then, he pours this light
Write the concentration equilibrium constant expression for this reaction. cu 2 (aq) 2ag (s) → cu (s) 2ag (aq)