lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

why did russia have revolution in 1917?
HELPPPPP 35% OF GRADEEEEE.... When John bought his new computer, he purchased an online computer help service. The help service has a yearly fee of $25.50 and a
The Panama Canal connects what two bodies of water?
What is the difference between "Herr" and "Herrn"?
The length of a rectangle is 4 times its width and the perimeter is 150 feet. What is the width of the rectangle? A. 75 feet B. 30 feet C. 15 feet D. 60 fe
does a human body use neon???
In a standard dictionary, where can you find the key to pronunciation marks? A. In an appendix B. In the front of the dictionary C. At the bottom of each page D
Paulina works out with a 2.5 kilogram mass. What is the mass of the 2.5 kilogram mass in grams?
who fought against each other in the crusades?
Please help solve, thanks in advance!