kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Please help thank you 5th grade math
What is the most likely reason "The Monk's Tale" is full of parables? A. Parables were commonplace in Chaucer's time, and audiences would have found them fa
16,39/36 es división
According to the USDA, which food groups should fill at least half our plates at every meal? Fruits and dairy Fruits and vegetables Vegetables and grains V
how does soto build a central idea of his story in the excerpt?
How do I solve this
Humanistic psychologists believe people are unique and free to make their own positive choices. Please select the best answer from the choices provided T F
Which of the following shoes the graph of the inequality y> -x -2?
Which of the following diagrams represents the correct cycling of gases?
Graph the inequality on a number line g>2.75