kamila208 kamila208
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada


Rosa bought 3 pairs of shoes. Each pair cost $40. She paid $120
for all three pair.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

Each shoe costs $40.

Then 3 pairs would cost :

40 x 3

= $120

Answer Link

Otras preguntas

a beta 1,4 linkage is used to form lactose. sketch a hypothetical disaccharide where it instead links between two monosaccharide that form lactose via an alpha-
HELP! what is 1.278 and 1.281 and 1.284 from least to greatest
Jacob pays $30.40 for 3.2 ounces of steak. What is the price per ounce of the steak?
I need help again I am Sorry
What was a common thing to see during the conflict? French visitors tourists dead bodies new inventions
Non proportional or proportional
Write an essay about the adventuruos activity
Which of the notes taken from the passage is most relevant to the structure of the statue?
Which of the following is the correct point slope for the line that passes through the point (2,-5) and is parallel to the line given by y=-4x+25?
One new method of transportation was the