sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

The wavelength of some orange light is 620.0 nm. what is the frequency of this orange light?
What is a drawing that uses a scale to make an object proportionally smaller or lager than the real object.
there is A line and it cuts through 2 on the y axis what is the equation
All persons have the right to be represented by counsel, also known as a judge. a jury. a lawyer. a friend
a neuron's _________ contains the nucleus and cytoplasm of the cell? A. cell body B. dendrite C. axon
Mientras por competir con tu cabello oro bruñido al sol relumbra en vano; mientras con menosprecio en medio el llano mira tu blanca frente el lilio bello; mient
Who were the big three, who made most of the decisions about how World War II would end and what would happen afterward?
What is the back surface of the body?
Please help solve this
What is the synomon of hoisted?