briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

A students cost for last semester at her community college was $2500. She spent $475 of that on books.what percent of last semesters college cost was spent on b
If the train went 390 miles in 3 hours, what was the speed of the train in miles per hour? 15 pts please hurry
Which one of the following statements is not correct? A) in any physical process, such as Dew forming on grass or carbon dioxide subliming, the internal energy
which of the following is equal to71/3
[tex]1 + 1[/tex][tex]1 + 2[/tex]
Algebra help please!!!
what can be added to a circuit to reduce electromagnetic
Katie is selling lemonade for 1.50 per cup she decides to put on a scale for 0.90 what percent discount did she give one her lemonade
the table shows the number of insects that eight students on a science trip collected: Alan(14),Joann(16),Kris(9),Luis (15),JP(12),Mario(11)nick(10,Sheila(8) fi
There are 96 problems on a math test. 40% is Algebra problems and the rest are Arithmetic problems. How many Arithmetic problems are on the test?